Při objednávce do zahraničí zvolte preferovanou měnu (Kč nebo EUR) - viz vlevo "Ceny v:"
Zpět do obchodu

Registrace

ThinkM - diskuzní fórum

Máte-li jakékoliv otázky k laserovému přístroji ThinkM, zde je ten správný prostor. Odpovídat na ně budou naši specialisté. Své otázky zašlete emailem (viz kontakty). Otázku i odpověď zde zveřejníme bez uvedení osobních údajů. Pokud si nepřejete zveřejnění otázky a odpovědi, ale pouze žádáte odpověď emailem, uveďte to, prosím, do Vaší zprávy.


Dotaz: Miloš D., Praha: Dobrý den, aparát thinkm mám 8 měsíců, koupili mi ho mladí k 63. narozeninám. Nevěděl jsem, co s ním, odložil jsem ho a nepoužíval. Asi po 2 měsících se mně ptali jak se mi osvědčil, a já ho začal tedy používat. Léčím se na vysoký tlak, beru Warfarin na ředění krve a nepravidelně se mi zvyšuje cukr. Protože chodím ke svému lékaři pravidelně na prohlídky, mám doma své výsledky a think jsem začal používat, spíš kvůli dětem, když už mi ho dali. U další kontroly u lékaře byl cukr na obvyklé úrovni, ale prý se mi zlepšili hodnoty krve, červené krvinky, cholesterol a trochu se mi upravil tlak. Používal jsem aparát dál a předevčírem na další kontrole jsem měl tlak 139 na 95 a to jsem tedy už dlouho neměl, mívám tak 160 na 115. Cukr se snížil na 5,6, takže skoro na normál. To mně překvapilo docela a musím říct že aparát opravdu funguje. Lékař mi snížil Warfarin na polovičku, prý na zkoušku co to udělá, když se mi stav tak zlepšil. Aparát používám dál podle návodu, zvykl jsem si na to denně a doporučené přestávky nedělám, ale žádné problémy mi to nedělá. Posílám mé krevní hodnoty z dřívějška a teď ty úplně nové, podívejte se sami. Doufám, že se to u mně buzde zlepšovat stejně tak dál.

Odpověď: Děkujeme za Váš dopis. Nutno podotknout, že nejste sám, kdo s přístrojem ThinkM má stejné zkušenosti. Dostane ho darem, poděkuje, uklidí jej a zapomene. To se prostě u některých našich klientů stává. Později zase svůj ThinkM někde "objeví" a vyzkouší jej. Někomu se začne citelně ulevovat během měsíce, někdo účinky zjistí až porovnáním hodnot po návštěvě lékaře. Překvapení z účinku je vcelku pro nás již obvyklé, tato metoda běžně užívaná např. na JIPech v nemocnicích a dalších lůžkových nemocničních zařízeních, není ještě moc dobře známá, že ji lze využívat i doma. Aplikace jsou bezbolestné, neinvazivní, dá se říci jednoduché. Noví uživatelé ve velké většině nic zvláštního nepociťují a tak nejsou nakloněni přesvědčení, že se v těle vůbec něco děje. A ono se skutečně děje, a jsou to procesy významně ozdravující krev a tím i celý organizmus, pozitivně se působí proti samotné příčině vzniku mnoha nežádoucích indikací. Není žádnou výjimkou, že až po návštěvě lékaře uživatel konstatuje, že se opravdu věci mění k lepšímu a že ThinkM opravdu funguje přesně tak, jak má, jak je popsáno v doprovodné dokumentaci. Vy jen potvrzujete to, co známe od řady dalších uživatelů, pro něž se ThinkM stal vítanou léčebnou metodou. Těší nás, že i ve Vašem případě dochází k úpravě Vašich problémů k lepšímu. Doporučujeme pokračovat s terapiemi podle doporučujících postupů uvedených v dokumentaci. Včetně těch občasných přestávek v aplikování terapie, které doporučujeme respektovat. Přejeme Vám, aby ThinkM sloužil jak má a zlepšil Váš zdravotní stav ještě více.


Dotaz: Jiří B., Plzeň: Uvažuji o koupi přístroje, prodejní cena se občas mění, o stovky někdy i o tisíce korun. Čím to je? Jedná se o stále stejný typ přístroje nebo o jiné varianty? Prosím o odpověď.

Odpověď: Ano, je to tak, přístroj ThinkM je stejný, jedná se o nejmodernější variantu, která je v prodeji již přes rok. Výrobce sám čas od času zavádí různé akční slevy, případně nám dává možnost prodávat ThinkM za nižší, než obvyklou cenu. Proto se cena ThinkM občas mění. Bohužel dopředu nevíme, kdy a zda bude další akční cena zavedena. Bez ohledu na výši prodejní ceny jsou veškeré okolnosti jako záruční doba, servis, dodací lhůty apod. stále na nejvyšší úrovni. Prodejní cena nijak neovlivňuje kvalitu přístroje jako takového. Ta je stále stejná.


Dotaz: M. Kováčová: Chcem sa podelit s Vami o potesenie ktore mi priniesol Think M .Pouzivam ho priblizne desat mesiacovUpravil sa mi tlak,hodnota choelsterolu mi klesla z 8 na 5,6  triglycetidy z  5,6 na 3,5. Moja internistka sa ma hned opytala pri kontrole ci uzivam neake lieky a rada som sa podelila s nou o moju skusenost. Preto doporucujem kazdemu aby si radsej odriekol neake pozitky a investoval do tohoto pristroja. Dakujem.

Odpověď: Nejedná se o dotaz, děkujeme za Vaši zprávu a rádi zveřejňujeme.


Dotaz: Jan Zrozd, Karviná: Přístroj ThinkM úspěšně používám 5. měsícem, koupil jsem ho z důvodu mojí alergické rýmy, která mně trápí už mnoho let. Byl jsem dost skeptický ale musím poděkovat, přístroj jsem používal podle návodu, především nosní laser a moje dlouholeté obtíže prakticky vymizely. Nedovedete si představit, jaká to je pro mně po těch dlouhých rocích bezúspěšné léčby úleva. Děkuji, používám dál. Ale chci se zeptat, jestli laserovou terapii může používat i moje tchýně, která se dlouhodobě léčí na astma. Zatím se toho docela bála, vyzkoušela přístroj, ale bez nějakých větších efektů. Proto se ptám, jestli je i pro ni léčba laserovými terapiemi s ThinkM doporučována a jaké máte s tím zkušenosti.

Odpověď: Dobrý den! Děkujeme za názor a také pozitivní ohlas. Potvrzujeme, že na alergické a chronické rýmy je laserové hemodynamická terapie výborné a účinné řešení. Spokojených klientů máme opravdu dost, proto nás Vaše výsledky nepřekvapují, ale rozhodně nás to i u Vás potěšilo. Co se týká Vaší paní tchýně, můžeme potvrdit, že dosavadní zkušenosti uživatelů s astma jsou veskrze pozitivní. Astmatici si pochvalují terapie s různým stupněm účinnosti. U někoho je efekt až překvapujícím způsobem pozitivní, u jiných uživatelů došlo ke zlepšení alespoň v jistých aspektech. Každý jsme jiný, na každého léčba působí různě. To, co na jednoho zabírá velmi dobře, může na druhého mít efekt sice pozitivní, ale ne dejme tomu ideální. Je to zcela stejné, jako medikamentózní léčba - předepsané prášky od lékaře na někoho působí velmi dobře, na jiného nikoliv. Laserovou terapii rozhodně pro paní tchýni doporučujeme, postupujte podle návodu, využívejte převážně nosní laserový kabel. Je třeba být trochu trpělivý, terapie je bezpečná a její důsledky nastupují postupně v závislosti na míře poškození a obtíží u každého jinak. Doporučujeme absolvovat alespoň 3 nebo 4 léčebné kůry a uvidíte, že výsledky se dostaví. Budeme rádi, když nám o tom napíšete, případně můžeme individuáolně upravit léčbu tak, aby byla pro paní tchýni optimální.


Dotaz: Jan O., Poděbrady: Mám dotaz ohledně kabelu do nosu. V balení přístroje je kabel bez klipsy, ten mi vyhovuje, ale Thinkm používá i manželka a té se někdy stává, že je kabel v nose příliš volný. Je možné dokoupit kabel s klipsou, který by měl držet lépe? Je použitelný k přístroji nebo jsou přístroje rozděleny k používání kabelu bez klipsy a kabelu s klipsou?

Odpověď: Dobrý den, v základním balení ThinkM je nosní kabel s laserovým aplikátorem bez klipsy. Každý má jinak velký nos, jinak široké nosní otvory a tedy každému vyhovuje něco jiného. Kabel s klipsou, který běžně je v nabídce k zakoupení je zcela bez problému zaměnitelný s kabelem bez klipsy. Dost uživatelů si pořizuje prostě kabely oba a jen si je při aplikacích doma prohazují podle toho, komu z rodiny co lépe vyhovuje. Kabely mají shodný konektor a zcela shodné vlastnosti. jednoduše se tedy z přístroje kabel vytáhne a zasuneme se kabel druhý. To je vše. Funkčně i technicky jsou zcela stejné. Od září 2015 bude základní balení ThinkM vybaveno kabelem s klipsou a přikoupit si tedy bude možné v případě zájmu i kabel bez klipsy. Cena obou kabelů se pohybuje v rámci pár stokorun.


Dotaz: Josef C., Karlovy Vary: Pořídil jsem si ThinkM na doporučení od známého, který ho má na úpravu tlaku krve. Ten se mu opravdu zlepšuje a s výsledky je spokojený. Co mě ale zaujalo, že on je také cukrovkář, chodí na pravidelné kontroly a při posledních dvou návštěvách i diabetologa mu zjistili stále lepší obsah cukrů v krvi. Normálně míval hodnoty tak mezi 12 a 16, ale pak mu naměřili 9,2 a při poslední kontrole před týdnem dokonce 7,4. Takovou hodnotu prý neměl už několik let. On to přisuzuje také přístroji, a tak se chci zeptat, jestli to tak je, zda přístroj skutečně můžu snižovat hladinu cukrů v krvi? Já jsem totiž taky cukrovkář a vím, že jakékoliv snížení cukrů je hodně obtížné. Můžete mi k tomu něco napsat?

Odpověď: Ano, to je dotaz na správném místě. Nízkovýkonová laserová terapie při pravidelném používání podle návodu může po určité době ovlivňovat hladinu cukrů v krvi. Je to jeden z efektů této terapie, ovšem v případě diabetu velmi záleží na tom, jak dlouho je choroba léčena a v jakém je stádiu. Nízkovýkonová laserová terapie vykazuje slušné výsledky především u osob s léčeným diabetem cca do 7 let a méně. V těchto případech jsou skutečně terapeutické výsledky často velmi zajímavé, po několika měsících se začíná hladina cukrů optimalizovat. Neplatí to ale pro zcela všechny osoby bez výjimky. Lidé jsou velmi rozdílní a na každého terapie může působit trochu jinak. Proto v lehčích případech ke snižování hladiny cukrů dochází vcelku pravidelně, u těžších, dlouhodobých případů je sice úprava rovněž měřitelná, nicméně u nich je to proces zdlouhavý a navíc s nejistými výsldky z hlediska dlouhodobé perpsektivy. Naopak u diabetu indikovaného v poměrně nedávné době - jak píšeme nahoře, cca do 5 až 7 let, jsou výsledky přesvědřivější a jsou případy, kdy léčba diabetu mohla být zcela ukončena a pacient dochází na diabetologii 1x ročně pouze na preventivní kontroly. Takže závěrem - ano, v lehčích a novějších případech diabetu ThinkM pomáhá aktivně snižovat hladinu cukrů v krvi.


Dotaz: Miluše K., Praha: Dobry den, ubehly skoro tri mesice a ja bych se s vami rada podelila o zkusenosti s pouzivanim vaseho pristroje. Koupila jsem si ho hlavne v nadeji, ze mi pomuze zmirnit nebo dokonce vylecit mou celorocni alergickou rymu.  Nicmene musim priznat, ze jsem byla docela skepticka. Uz jsem vyzkousela cinskou medicinu, ruzne detoxikacni kury, odkyselovani, ruzne prirodni doplnky ... nic zatim nepomahalo. Jsem zamestnana zena stredniho veku, a tak mohu pouzivat pristroj rano v praci jen na ruce a vecer potom i s nosnim nastavcem. Nyni po trech mesicich s prekvapenim  a s radosti zjistuji, ze se mi stav opravdu zlepsil nejmene o 90 procent. Jsem nadsena, jen doufam, ze to vydrzi. Jak doporucujete pokracovat, aby se alergie nevratila?

Odpověď: samozřejmě nás Vaše výsledky a pokroky těší a přejeme, aby byl pokrok ještě významnější. Co můžeme doporučit - normálně pokračujte s terapiemi podle návodu v terapeutických cyklech 15+7 dnů. Záleží na stupni alergie a její "úpornosti", ale pokud Vás to nebude zatěžovat, doporučil bych pokračovat ještě nějaký ten měsíc a pak zkuste vynechat, třeba v létě, dovolená, delší dobu. Alergie se rády vrací, proto po delší přestávce s nimi zase začněte, třeba i preventivně 2 nebo 3 cykly. Pokud byste cítila, že má tendenci se alergie vracet, pak opět doporučujeme 3 až 4 měsíce podle návodu. Podle zkušeností často alergie definitivně mizí cca po 1 roce terapií. Ale každý člověk je jiný, těžko to paušalizovat... Často se lidé alergické rýmy zbaví úplně, ale i jim doporučujeme preventivně ThinkM používat třeba 2x nebo 3x ročně. Alergická rýma mívá tendenci se vracet, ale není to naprosté pravidlo. Spíše je třeba dát na osobní pocity, člověk sám cítí, zda je to v pořádku, či zda vnímají nějaký náběh na recidivu. V tom případě nasadí terapii a obtíže by zase měly ustoupit. Přejeme, ať se problému zbavíte úplně, je to významná úleva pro každého, kdo alergickou rýmou trpí.


Dotaz: Tomáš P., Ústí nad Labem: strojek jsem si koupil před dvěma týdny, ale zaskočilo mě, že po dvou týdnech používání jsou moje krevní hodnoty stejné, v některých ukazatelích dokonce horší, než dříve. Jak je to možné? Funguje to vůbec? Žádám o vysvětlení.

Odpověď: Dobrý den, bohužel neuvádíte, proti jaké indikaci přístroj ThinkM používáte. Ale nevadí, předpokládáme, že jste si přístroj pořídil po seznámení se s jeho účinky a tedy že je pro Vás ThinkM vhodný. Pokud jej používáte zatím jen pouhé 2 týdny, přičemž necelý týden trvá první zvykací fáze, pak dočasné zhoršení naměřených hodnot je vcelku obvyklé a není to v rozporu s jeho léčebnými účinky. U některých indikací při počáteční léčbě laserem skutečně ke krátkodobému zhoršení může dojít, aby se následně projevily jeho léčebné účinky v dlouhodobém zlepšení. Je to připisováno prvním reakcím organizmu a není to nijak výjimečná záležitost. Prosíme o trpělivost, pokračujte s terapiemi a své krevní hodnoty si nechte změřit ještě jednou cca po dvou měsících terapií v souladu s Návodem k přístroji. Poznáte sám, že dočasná fáze relativního zhoršení je pryč a hodnoty vykazují známky dlouhodobého zlepšování. To, co se v těle hromadí často léta, není prostě možné napravit za dva týdny. Trpělivost je v případě laserových nízkovýkonových terapií nutná. Sám se přesvědčíte, že to platí i ve Vašem případě. Budeme rádi, když nám za pár měsíců podáte zprávu ještě jednou.


Dotaz: Anna R., Zlín: Přístroj jsem si pořídila kvůli vysokému tlaku. Ten se opravdu upravil na skoro normální hodnoty zdravého člověka, i když jsem měla velmi časo tlak skutečně vysoký. Lékaři mi nedokázali poradit, proč můj tlak tak kolísá od vyšších hodnot 140/85 až třeba na 168/112. Přístroj mi evidentně pomohl a za to jsem opravdu vděčná. Mám ale ještě jeden dotaz ohledně manžela. On přístroj také začal používat, je cukrovkář a při kontrole u lékaře byl stav jeho cukrů na hodnotě 9,2, i když normálně se to pohybovalo kolem hodnoty 15 až někdy dokonce i přes 20. Je možné, že je to vliv používání přístroje Thinkm? Léky bere pořáde stejné a nevím jiný důvod k takovému zlepšení. Radost jsme z toho měli pochopitelně oba dva...

Odpověď: s ThinkM jsou takové léčebné výsledky docela běžné, těší nás, že se to potvrdilo i ve Vašem případě. V terapiích doporučujeme pokračovat i nadále podle Návodu. Nepíšete, kolik je Vám roků, nicméně lze soudit, že vysokým tlakem trpíte již delší dobu. Proto doporučujeme pokračovat i nadále podle léčebného režimu. A k výsledkům gratulujeme. Co se týká Vašeho manžela, nepíšete, jak dlouho ThinkM používal, nicméně takové snížení glykémických příznaků je v případě diabetu 2. typu docela běžné. I manželovi doporučujeme průběžné terapie i nadále, diabetes je záležitost dlouhodobá a alespoň částečná náprava se dostavuje u diabetiků léčících se 5 a méně roků u lékaře v průběhu půl až roku. Nechť tedy pokračuje i nadále a budeme rádi, pokud nám dáte vědět, jaké změny proběhly v dalším období, dejme tomu po půl roce terapií. U naprosté většiny diabetiků jsou výsledky uspokojivé.


Dotaz: Rudolf K., Praha: Dobrý den! Mám radost jak se s novou terapií ThinkM upravuje tinitus, trpím tím již 4. rokem, dosavadní léčba byla vždycky jenom dočasná a dříve nebo později se mi to zas vracelo přibližně ve stejné podobě. Přístroj používám teprve třetí měsíc, postupuji podle návodu pro indikaci tinitus a mám hroznou radost, jak to ustupuje. nevěřili byste, co to je, když vám více méně pořád s větší nebo menší intenzitou píská v uchu a jaká je to úleva, když to aspoň občas zmizí. Zkraje to moc nevypadalo, ale po 5ti týdnech pískání najednou sláblo a dneska se mi vrací velice slabounké tak na den v týdnu a zase zmizí. Děkuji a doufám, že to tak vydrží, úplně jinak se mi žije.

Odpověď: Ano, plně chápeme, trvalé hučení, zvuky, pískání v uchu, příp. v obou uších dokáže život značně znepříjemňovat. ThinkM si obvykle poradí i s tinitem, účinnost je odhadem tak kolem 80 až 85% uživatelů. Doporučujeme pokračovat v terapiích podle návodu, dodržujte předepsané cykly i nadále, pokud ozařujete pouze přímo vnitřek ucha, je možné i dobu bez terapií zkrátit na cca 3 dny. Pokud ale aplikujete vedele ucha i přes nosní otvor, pak je lépe pauzy mezi léčebnými cykly dodržovat. Tinitus je hodně individuální problém, nejčastěji příznaky začínají odeznívat po dvou až třech měsících terapií. Doporučujeme s terapiemi pokračovat i nadále, tj. po úplném odeznění příznaků, po dobu cca půl roku alespoň. Pak můžete terapie ukončit a preventivně ThinkM použít jednou za dva až tři měsíce. Pokud byste cítil, že se příznaky opět ozývají, pak nasaďte opět léčebnou terapii ihned.


Dotaz: Jana R., Orlová: přístroj používám čtyři měsíce a jsem s ním hodně spokojená, snížil se mi po rocích marné léčby krevní tlak na skoro normální hodnoty a navíc dost ustoupily i obtíže s cholesterolem. Chci se proto zeptat, jestli mám už užívat menší dávky léků, které mi předepisuje už asi osmým rokem můj doktor?

Odpověď: Dobrý den, je dobře, že se ptáte, i když tato věc je pospána v dokumentaci k přístroji. Vaše výsledky s ThinkM nás samozřejmě těší. Přístroj máte již několik měsíců a to už je skutečně doba, po níž se výsledky dostavují a jsou jasně měřitelné. Rozhodně si však sama nijak neupravujte medikamentózní léčbu předepsanou Vaším ošetřujícím lékařem. Doporučujeme lékaře navštívit a on sám Vám na základě zlepšeného stavu dávkování sníží. Není důvod, aby po zlepšení stavu byl rozsah medikamentózní léčby zachován beze změny. Takže navštivte svého lékaře a požádejte o zjištění aktuálního stavu a přeměření hodnot. Obecně při ozdravných terapiích s ThinkM nedoporučujeme jakákoliv vlastní rozhodnutí o změně dávkování předepsaných léků. To je třeba vždy nechat na rozhodnutí Vašeho lékaře.


Dotaz: Karel T., Karviná: ThinkM jsem si pořídil v říjnu loňského roku a jsem s ním velice spokojený, pomáhá nejenom mně, ale i manželce a mé tchýni. U přístroj je kabel s laserem do nosu, ale měl bych radši ten s klipsou na nos, myslím že by nám líp vyhovoval. Můžete mi ho poslat na dobírku? Pasuje na něj také ten hygienický silikonový nástevec, který je u přístroje nebo potřebuji jiný typ? Děkuji.

Odpověď: v obchodním balení je standardně kabel bez klipsy na uchycení k nosu a hygienické silikonové nástavce. Kabel drží dobře, nicméně pokud byste si přál kabel typu 1-B, tedy s klipsou na nos, objednejte si jej v e-obchodě, je běžně dostupný a jeho cena je velmi příznivá. Obdržíte jej druhý den po objednání. Účinnost obou typů kabelů s nosním zářičem je zcela totožná, kabely jsou kdykoliv zaměnitelné. Rovněž hygienické silikonové nástavce ke kabelům jsou shodné, hodí se na oba typy kabelů.


Dotaz: Štefan R., Prievidza: mam zaujem o pristroj, len neviem, ci je platna zaruka aj pre Slovensko a ci je tu dajaka predajna.

Odpověď: záruční doba přístroje ThinkM je 24 měsíců je plně platná pro kteréhokoliv kupujícího bez ohledu na to, odkud pochází. Kamennou prodejnu na Slovensku zatím nemáme, ale do budoucna o ní uvažujeme. Zatím slovenským uživatelům doporučujeme koupi ThinkM přes náš internetový obchod, což také využívají a není s tím žádný problém. Všechny servisní úkony, včetně případných reklamací plně řešíme u nás v našem vlastním servisním středisku. V případě oprávněné reklamace rovněž plně hradíme poštovné klientům.


Dotaz: Jan O., Karlovy Vary: podle informací u výrobku dostanu 1.000 Kč, když někomu doporučím koupit přístroj a on si ho koupí. Jak to probíhá, automaticky? Jak to poznáte, že je to ode mě?

Odpověď: ano, tohle je nová věc, kterou jsme zavedli od prosince 2014, ale platí i zpětně. To znamená, že každý, kdo si koupil ThinkM a doporučí jej komukoliv dalšímu a ten si ThinkM pak opravdu koupí, vyplatíme tomu, kdo jej doporučil prémii 1.000 Kč. To se týká ale jen těch doporučujících, kteří jsou vlastníky přístroje ThinkM, tedy kdo si jej již dříve u nás zakoupil. Doporučit tutéž osobu může pochopitelně pouze jeden majitel ThinkM, nikoliv více. Pokud tedy jste ThinkM někomu doporučil a víte, že si jej dotyčný skurtečně koupit, pak nám zašlete jméno, příjmení a kontakt na tohoto nového klienta. Tím splníte podmínky pro výplatu bonusu 1.000 Kč. Ten Vám bude zaslán poštovní poukázkou na Vaši adresu. Chceme tak odměnit ty, kteří ThinkM aktivně podporují.


Dotaz: Jaromír T., Brno: používám přístroj přes dva měsíce, mám dlouhohodobé problémy s tlakem. Ten se mi začal snižovat z mého obvyklého tlaku kolem 160/115 na dnešních 138/97. Takže jsem spokojený a ptám se, jestli tlak bude dál klesat, jaké s tím jsou zkušenosti. A druhá otázka je, jestli laser může používat moje vnučka proti alergické rýmě, je jí 16 roků.

Odpověď: účinky ThinkM na lidskou krev jsou univerzální, jednoduše se zlepšuje stav krve, odbourávají se nadměrné lipidy, klesá cholesterol, likvidují se usazeniny, mění se reologie krve. Tím logicky mj. klesá tlak krve, protože krev má nižší viskozitu, snadněji protéká cévním systémem, srdce má s oběhem méně námahy. Váš organizmus je rovněž vlivem terapií výrazně lépe okysličován. Vaše výsledky jsou příznivé, což je u uživatelů obvyklý jev. S terapiemi je třeba být trpělivý, rozhodně nelze čekat zázraky za pár dnů. Je nutné dodržovat frekvence terapií podle návodu a výsledky se dříve, či později dostaví. Každý člověk je jiný, u někoho nastupuje ozdravný proces rychleji, u jiného méně rychle. Dodržujte i nadále harmonogram terapií podle návodu, včetně přestávek. Váš krevní tlak by se měl ještě dále upravovat, nezřídka se lidé s Vašimi původními hodnotami dostanou až na téměř normální tlak, je to však velmi individuální. Podobně jako medikamentózní léčba je na někoho účinná rychle a rapidně, u jiného je nástup účinků výrazně pomalejší. Obdobné je to i s laserovou terapií. Druhý dotaz ohledně vnučky - ThinkM je rozhodně vhodný pro léčbu alergické rýmy, v jejím případě používejte při terapiích především nosní laserovou diodu. Alergiím je v publikaci Teorie a praxe s ThinkM, kterou jste s přístrojem obdrželi, věnována zvláštní kapitola. Takže vnučka ano, alergická rýma ano. Z hlediska věku doporučujeme laser používat pro věk 12+ let, ovšem u dětí a mladistvích za dozoru dospělé osoby.


Dotaz: Karel P., Zábřeh n.M.: měl jsem laserový přístroj s vyndavacími dobíjecími baterkami, ale měl jen kabel do nosu. Rozbil se mi už před časem pádem na dlaždičky a od té doby nefunguje. Rád bych ale měl nový přístroj, protože tenhle typ laseru mi vyhovoval a snížil se mi můj obvyklý tlak ze 165/115 na 130/95. Je ta nová značka taky taková a má dobíjecí baterie jako ten starý? A druhý dotaz, proč je o tolik levnější, není to nějaký neúčinný přístroj?

Odpověď: dobrý den. Tak vezmeme to postupně. Náš ThinkM nemá dobíjecí baterie, které byly, jak píšete, ve vašem starém přístroji. ThinkM má modernější konstrukci s malým akumulátorem, podobně jako mají třeba mobilní telefony. Akumulátor se dobíjí nabíječkou (součást balení) přímo zapojenou do sítě bez nutnosti vyndavání akumulátoru. Ten má dostatečnou kapacitu na relativně dlouhý provoz, navíc ThinkM má úsporný režim šetřící energii z akumulátoru tím, že automaticky zhasíná diplej po určité době a přitom přístroj normálně funguje dál. Dotykem na ovládací tlačítka se displej opět automaticky zapne. K Vašemu tlaku: to je jedna z indikací, proti níž je laserové ozařování velmi pěkně účinné. Podmínkou však je, aby laserové diody vyzařovaly opravdu účinné světlo, tj. monochromatické, koherentní, o vlnové délce 650 nm, atd. Ne všechny přístroje takové diody mají. ThinkM jimi disponuje, což prokazují nejen praktické výsledky u uživatelů, ale třeba i 3 Klinické testy z nemocnic. Takže o účinnosti našich laserových diod a vyzařovaného světla není pochyb. Navíc mají skvělou možnost výběru ozařování, kteroujiné přístroje nemají - buď přes radiální tepny levé ruky, k čemuž mají diody dostatečný výkon, nebo prostřednictvím kabelu s laserovým zářičem, jenž se umisťuje do nosního otvoru. To je velmi účinné místo pro tyto účely. Navíc je zde ještě možnost ozařování akupunkturního bude Neiguan. Volit lze libovolné kombinace uvedených způsobů. ThinkM je nejmodernější hemodynamický přístroj pro domácí používání v ČR s nejširšími možnostmi terapií. Nic lepšího prostě neexistuje. Otázku ceny nemůžeme komentovat, každý výrobce má svoji cenovou politiku. Politika ThinkM není postavena na vysoké ceně, ale na co nejsnadnější dostupnosti přístroje. A pokud jsou výrobní náklady nějaké, není důvod prodávat přístroj za několikanásobně vyšší cenu. To je pak řešení jen pro majetné vrstvy uživatelů. Rozhodně neplatí, že vyšší cena = lepší výsledky, stejně jako neplatí, že jakékoliv červené světlo = léčivé světlo. ThinkM je certifikovaný zdravotnický prostředek pro EU (CE0197).


Dotaz: Jaroslava C., Znojmo: je přístroj funkční na alergickou rýmu? V popisech je napsáno že ano. Mám s tím dlouhodobý problém, a i moje dcera, nejenom na jaře, ale kromě zimy vlastně skoro celý rok.

Odpověď: indikace alergická rýma je vždy nepříjemná. Příčiny vzniku a přetrvávání jsou různé, často jde o problém dědičného charakteru. ThinkM je velmi dobré řešení. O alergické rýmě, souvisejících biologických procesech a nápravných mechanizmech je podrobněji pojednáno v brožuře Teorie a praxe s ThinkM. Používání přístroje doporučujeme, speciálně pak s nosním aplikátorem. Je třeba být trochu trpělivý, alergická rýma je houževnatá indikace, ustupuje jen pomalu, terapie je třeba aplikovat podle Návodu k přístroji po dobu alespoň 3 měsíců a následně preventivně v určených intervalech až do ústupu alergické rýmy. ThinkM při této indikaci je velmi dobrým pomocníkem.


Dotaz: Vítězslav M., Teplice: Uvažuji o pořízení think M, je poměrně drahý, ale když by to fungovalo jak píšete, tak bych to používal já i manželka. Trpím vysokým tlakem už dost dlouho a nelepší se to, beru anopyrin a manželce by se to hodilo na cholesterol, který má taky pořád hodně vysoký. Je to vhodný aparát pro nás oba?

Odpověď: ano, zdá se na první pohled, že přístroj je drahý. Stojí asi tak jako televize. Nicméně jeho konstrukce, specializace, technicky zcela nové a úspěšné řešení, jeho vysoká účinnost doložená výsledky, jakož i cena přístrojů jiných značek, pak cenu ThinkM staví do úplně jiného světla. Jak pro Vaši indikaci, tak i pro manželku, je ThinkM velmi vhodné řešení a doporučujeme jej. Oprávněně lze očekávat při dodržení doporučených frekvencí a délek terapií, že stav u obou se zlepší, což by se mělo projevit u příštích kontrol u Vašeho ošetřujícího lékaře na základě výsledků naměřených hodnot. ThinkM je uživatelsky navíc neomezující, bezbolestný, neinvazivní a velmi jednoduchý na ovládání pro Vás i Vaši manželku.


Dotaz: Jaroslav T., Kolín: Přístroj má ozařování přes ruku a také přes nos. Jsou lasery přístroje funkční vždycky pro obě funkce?

Odpověď: ThinkM má 3 typy laserových výstupů - přes radiální tepnu na levé ruce, přes akupunkturní bod Neiguan na levé ruce a přes nosní otvory. Každý z těchto výstupů lze používat samostatně anebo je libovolně zkombinovat. Nastavte požadovaný typ výstupu podle návodu. Použitý výstup záleží na typu indikace. Podrobnosti naleznete v materiálech přiložených k přístroji.


 
Zpět do obchodu